Mgr. Ivo Slavotínek

zastupitel Olomouckého kraje

ve funkci od: 18. října 2008

místostarosta města Velké Bystřice

ve funkci od: 21. října 2006

stranická příslušnost: KDU-ČSL

Biografie:

Narodil se do rodiny projektanta osvětlovací techniky a učitelky. Po absolvování Gymnázia Jiřího Wolkera v Prostějově vystudoval v letech 1994 až 1998 pedagogiku volného času na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci (získal titul Mgr.).

Již od dob studií se zaměřuje na problematiku sociální péče o seniory a zdravotně postižené. V září 1998 se stal ředitelem nově zřízeného Domu pokojného stáří sv. Anny ve Velké Bystřici na Olomoucku. O něco později se do Velké Bystřice i přestěhoval. Ředitelem tohoto sociálního zařízení byl do listopadu 2006, kdy získal funkci v městské samosprávě.

Angažuje se ve Skautu, deset let vedl v Prostějově skautský oddíl. Ve Velké Bystřici pak pracuje v místní jednotě křesťanské tělovýchovné organizace Orel. Ivo Slavotínek je ženatý, má dceru Alžbětu. K jeho hlavním zájmům patří cestování.

Politická činnost:

V roce 2004 se přestěhoval za prací do Velké Bystřice a ve volbách v roce 2006 byl již jako člen KDU-ČSL zvolen místním zastupitelem. V listopadu 2 006 se navíc stal místostarostou města. V komunálních volbách v roce 2010 obhájil post zastupitele města i pozici místostarosty. Také ve volbách v roce 2014 byl lídrem strany a opět se stal zastupitelem města a již po třetí zvolen místostarostou města.

Krajským zastupitelem se stal po volbách v roce 2008. Mandát ve volbách v roce 2012 obhájil jako člen KDU-ČSL na kandidátce subjektu „Koalice pro Olomoucký kraj společně se starosty“ (tj. KDU-ČSL a SZ). Působí jako člen Komise pro rozvoj venkova a zemědělství. V krajských volbách v roce 2016 je lídrem společné kandidátky KDU-ČSL a SZ v Olom ouckém kraji.